Afternoon Seminar

Bimac in samenwerking met dr. Prof Koen Schoors

“Om de zeventig jaar staat de wereld op zijn kop”

Drie workshops rond het boek van dr. Prof. Koen Schoors ” Alles wordt anders …. en beter”

Workshop 1- 02/10/2025 : Overgang naar een circulaire economie : impact op onze ondernemingen en dienstverlening

Workshop 2 – 13/11/2025 : De demografische transitie : belang voor tewerkstelling in onze ondernemingen

Workshop 3 – 11/12/2025 : AI vriend of vijand in onze nieuwe economie

element 61 and Trifinance are the event sponsors for these events

This event has passed

Bimac Educatieve & Interactieve workshops met

dr. Prof. Koen Schoors  

  Workshop 1 

Het belang van een circulaire economie voor de komende 50 jaar

 

Deel 1  : 16.00 – 17.30

Lezing door dr. Prof Koen Schoors

“Een circulaire economie : Wat ? Waarom ? Wanneer ? “

De wereld verandert razendsnel: geopolitiek, milieu, energie en de afhankelijkheid van internationale handelspartners zetten druk op onze economie. Het klassieke idee van een globale economie evolueert naar een regionaal-globale circulaire economie, waarin industrieën streven naar volledig recycleerbare producten.

Wat betekent zo’n transformatie concreet voor ondernemingen?

– Welke investeringen zullen nodig zijn om productieprocessen circulair te maken?
– Welke besparingen kunnen gerealiseerd worden door efficiënter gebruik van energie en grondstoffen?
– Hoe verandert dit de kostprijsstructuur van producten?
– Worden de kosten van milieu-impact voortaan meegerekend in de prijszetting?

Dr. Pr. Koen Schoors geeft tijdens een lezing zijn visie terug op het belang van een circulaire economie voor onze ondernemingen , welvaart en omgeving  in de komende 50 jaar.  “Een wereld zonder afval” , “van eigendom naar gebruik” , “samenwerking tussen bedrijven” “aval van het ene is grondstof voor het andere” , “windenergie en de Noordzee als machinekamer van de circulaire economie” 

 

 

 Deel 2 : interactieve werksessie rond de besproken thema’s : 18:00 – 19:30 

In kleine werkgroepen bespreken we het onderwerp Circulaire Economie toegepast binnen uw werkomgeving en bedrijf 

Iedere werkgroep stelt zijn bevindingen en commentaren voor aan de andere werkgroepen en  dr. Prof Koen Schoors voor kort interactief debat 


Reception & networking 19:30  – 21:00

Tijdens de netwerkreceptie met hapje en tapje kunnen we verder het onderwerp bespreken en kennis maken met collega Bimac vrienden     

 

 

Location ” Auberg Du Pêcheur ” 

Agenda 

15.30 Welkom 

16:00 Opening  event voorzitter  , Christian Pauwels

16:15 : Keynote dr. Prof Koen Schoors  : “Het belang van een circulaire economie voor de komende 50 jaar ” 

17:30: Break 

18.00 :  Interactieve werksessies rond het thema ” circulaire economie” 

19.30 : Hapje – Tapje  & networking 

21:00 : Einde workshop 1 Bimac in samenwerking met dr. Prof Koen Schoors 

Alle deelnemers ontvangen het boek  ” Alles wordt anders … en beter ” geschreven door dr. Prof. Koen Schoors  

         Alle sessies worden in de voertaal van de spreker gegeven . 

 

our Event sponsors

Intrested to become Bimac Partner?

Downloads

Downloading the event documents is restricted to people with a BIMAC User Account and/or BIMAC Members

Already a BIMAC User or  a BIMAC Member? Login below to gain acces to the event documents.
No BIMAC User or BIMAC Member yet? Click here to register.
Want to learn more about the advantages of having a BIMAC User Account or becoming a BIMAC Member, click here.

Scroll to Top